Манчестер јунајтед се откажува од Санчо, време е за план „Б“! (ФОТО)

Скоро секојдневно се поврзуваат Манчестер јунајтед и фудбалерот на Борусија Дортмунд, Џејдон Санчо, но и скоро никакви најави не доаѓаат за реализација на трансфер.

Ова лето британските медиуми и пошироко веќе го гледаа Санчо во дресот на „црвените ѓаволи“, но директорот на „милионерите“, Себастијан Кел потврди дека оваа сезона Санчо ќе остане во бундеслигашот.

Па така, после неговите зборови не е испратена нова понуда од „Олд Трафорд“, а Германците немаат намера да го пуштат својот играч за помалку од 120 милиони евра.

Сега менаџерот Оле Гунар Солскјер има друг план, да се обезбеди потписот на велшкиот интернационалец Герет Бејл (31) од Реал Мадрид.

Прочитајте и...  Изненадување, Реал Мадрид сака да го „ограби“ европскиот шампион

Прво би играл како позајмица, а на крајот од сезоната ќе се разговара за откуп на неговиот договор.

Има уште две години од договорот со „кралскиот“ клуб кој има намера да го продаде за „само“ 20 милиони евра.

И за поранешните менаџери на Јунајтед, Фергусон, Мојес и Мурињо желба им беше Бејл, можеби четврта среќа со Солскјер!?

Поврзани вести

Гигс: На првата средба со тренерот добив тупаница во стомак

Слободен печат

Изненадување, Реал Мадрид сака да го „ограби“ европскиот шампион

Слободен печат

Барди: Јас сум Албанец, но со гордост играм за Македонија

Слободен печат

Фановите тераат сеир со Мората по поништените три гола (ФОТО)

Слободен печат

Урнебесен одговор на италијански лекар на коментарот на Роналдо за коронавирусот (ФОТО)

Слободен печат

Почина една од најголемите легенди на Динамо Загреб, Славен Замбата

Слободен печат

Остави Коментар