Малума го освои светот, но дали знаете како го добил ова уметничко име? (ФОТО)

Колумбија во 21 век после Шакира доби уште една музичка ѕвезда, а тоа е Малума. Ова момче својата кариера ја започна во 2010 година, а веќе има објавено доста хитови како што се: „Felices Ios 4“, „Borro Cassette“, „El Perdedor“, „Corazon“ и многу други.

Соработуваше и со познати светски имиња, како што е Шакира, Талиа и Рики Мартин. За Малума (кој се вика Хуан Луис Лондрињо Аријас), слушнале многу, а дали знаете како го добил прекарот со кој стекна планетарна слава?

 

View this post on Instagram

 

“Eyyy… que pena tu nombre no pero tu cara me suena” 🤴🏻

A post shared by MALUMA (@maluma) on

Тој откри дека пред неколку месеци откри кога гостуваше во емисијата на водителот Џими Фалон.

– Името на мојата мајка е Марџи, името на татко ми е Луис, а името на мојата сестра е Мануела. Ги земав првите две букви од нивните имиња и така настана прекарот Малума – изјавил познатиот пејач.

Прочитај повеќе

Пуштена за сообраќај делницата Штип-Крупиште

Слободен печат

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат