Македонски модни куќи ќе ги презентираат новите колекции на ревијата во Музејот на македонската борба

Здружението „Добредојде“ Macedonia Welcome Centre (DMWC) денеска во 19 часот во Музејот на македонската борба, ќе ја одржи третата модната ревија „Made in North Macedonia: Модни куќи“.

Ревијата ќе биде колаж од познатите македонски модни брендови кои ќе се претстават со аутфити од актуелните колекции.

Темата е артикулација на македонските реномирани модни куќи како своевиден омаж на современата домашна текстилна индустрија.

Првата се одржа под мотото „Made in Macedonia: Современ дизајн накитен со минатото”, а втората „Made in Macedonia: Почетоци и еволуција“.

Прочитај повеќе

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат

Водителката на временска прогноза со интересна маска за заштита, но сите гледаат во бујното деколте! (ФОТО)

Слободен печат