Македонец платил казна од 1.500 евра, возел камен пијан во Дубровник

Хрватската полиција запрела 33-годишен државјанин на Северна Македонија на 6 август во еден и пол часот по полноќ на улицата Иво Војновиќ во Дубровник, јавуваат хрватските медиуми. На возачот му биле измерени 2,65 промили алкохол во крвта. Тој возел многу брзо низ улиците и не застанал на полициските  сигнали, а немал ниту возачка дозвола.

Во контролите што минатата недела ги правела полицијата во Дубровник, нашиот државјанин бил шампион, со највисока изречена парична казна.

Општинскиот суд во Дубровник му изрекол парична казна од 1.500 евра плус уште 30-ина евра за судски трошоци, како и тримесечна забрана на управување возила од Б категорија.

Прочитајте и...  Македонија ќе се „запише“ на Оксфорд за вакцинација?

Прочитај повеќе

СВР Струмица демантира дека му е изречен притвор на градоначалникот на Василево

Слободен печат

Игра на судбината: Американец кој се сомневаше дека постои коронавирусот, почина од него 3 дена по заразувањето

Слободен печат

Британија го исклучува Хуавеј од брзата мобилна мрежа

Слободен печат

Во САД по 17 години извршена смртна казна на федерално ниво

Слободен печат

Во Кичево, Македонски Брод и Пласница заврши гласањето, гласаа вкупно 620 лица

Слободен печат

СИРИЗА: Владата на Мицотакис опуштена додека се зголемува бројот на нови случаи на Ковид-19

МИА Агенција

1 comment

НЕВЕН ГНЕВЕН 12/08/2019 - 15:57 at 15:57

Требало да го лансираат во Јадранско Море, за да може малку да се отрезне.

Reply

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ЕУ ќе ги избрише Србија и Црна Гора од листата безбедни земји поради големиот број новозаразени

Слободен печат

Во Дебар правото на глас го остварија 28, во Центар Жупа четири болни и немоќни лица

Слободен печат

Започна дезинфекција на гласачките места во Берово

Слободен печат

Српските интелектуалци ќе формираат Собрание на слободна Србија

Слободен печат

Зибери: Не сум позитивен на ковид-19, сосема сум здрав и добар

Слободен печат

Во Англија од петок задолжително носење маски во продавниците

Слободен печат