Македонец платил казна од 1.500 евра, возел камен пијан во Дубровник

Хрватската полиција запрела 33-годишен државјанин на Северна Македонија на 6 август во еден и пол часот по полноќ на улицата Иво Војновиќ во Дубровник, јавуваат хрватските медиуми. На возачот му биле измерени 2,65 промили алкохол во крвта. Тој возел многу брзо низ улиците и не застанал на полициските  сигнали, а немал ниту возачка дозвола.

Во контролите што минатата недела ги правела полицијата во Дубровник, нашиот државјанин бил шампион, со највисока изречена парична казна.

Општинскиот суд во Дубровник му изрекол парична казна од 1.500 евра плус уште 30-ина евра за судски трошоци, како и тримесечна забрана на управување возила од Б категорија.

Прочитајте и...  Ангеловска на средба со бизнис-заедницата во Свети Николе: 6,7 милијарди денари во буџетот за поддршка на приватниот сектор

Прочитај повеќе

Силен ветер во Скопје вечерва корнеше покриви од згради и дрва (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Хонгконг на околу седум милиони жители ќе им подели по 1.280 долари во готово

Слободен печат

Почнаа карневалските празнувања во Струмица

Слободен печат

АКЦИЈА ВО УКРАИНА: Властите уништуваат 37.000 шишиња нелегално произведена вотка

Слободен печат

Руската полиција заплени бетмобил (ВИДЕО)

Слободен печат

Асанж се пожали дека не може да ја следи постапката за екстрадиција: Во ова учествувам како да гледам Вимблдон

Слободен печат

1 comment

НЕВЕН ГНЕВЕН 12/08/2019 - 15:57 at 15:57

Требало да го лансираат во Јадранско Море, за да може малку да се отрезне.

Reply

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Трамп најави пресконференција за коронавирусот

Слободен печат

Додик: Посетата на Ѓукановиќ на БиХ е штетна по националниот интерес на Република Српска

Слободен печат

Тавила: Северна Македонија е подготвена за рано откривање на случаите со коронавирусот

МИА Агенција

Јенс Шпан: Германија е на почетокот од епидемијата на новиот коронавирус

Слободен печат

Листата на чекање сѐ подолга: Речиси осум илјади луѓе сакаат да патуваат во вселената

Слободен печат

Струмичкиот карневал нема да се откаже, ќе се следат препораките од надлежните

Слободен печат