Лидс гази се пред себе, Алиоски стрела (ВИДЕО)

Езгјан Алиоски продолжува со одлични игри за Лидс и на втор натпревар по ред се запишува во листата на стрелци. Лидс со 2:0 го совлада Хал, а македонскиот репрезентативец го постигна вториот гол за својот тим во 82. минута.

Ова е петти гол за Алиоски оваа сезона, а неговиот Лидс ја одтвари седмата победа по ред и се искачи на првото место во Чемпионшип дивизијата со еден бод предност пред ВБА.

Прочитајте и...  УЕФА со ригорозни правила пред продолжението на сезоната во ЛШ и ЛЕ

Прочитај повеќе

Бостон веќе е во плејоф ритам, Јокиќ најдобар кога е најпотребно (ВИДЕО)

Слободен печат

Интер и Јунајтед нови четвртфиналисти во Лига Европа (ВИДЕО)

Слободен печат

Тошевски потпиша за албанскиот шампион Тирана

Слободен печат

Манасков најдобар стрелец во контролниот меч за Веспрем

Слободен печат

ЛШ: Реал без Бејл против Манчестер сити! (ФОТО)

Слободен печат

Лига Европа: Копенхаген без проблеми, елиминиран Волфсбург! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

РК Тинекс Пролет: Скопје, Маврово, па атак на место во плејофот!

Слободен печат

Подготвени за фудбал: Играчите на Македонија ЃП негативни на Ковид-19!

Слободен печат

Арда Туран се врати во клубот каде што ја почна кариерата (ВИДЕО)

Слободен печат

Тимот на најголемите промашувања во Премиер лигата (ФОТО)

Слободен печат

Македонец на врвот на Европа: Тричковски пред Левандовски, Халанд, Имобиле..!

Слободен печат

Тенисерка го прекрши протоколот на турнирот во Палермо (ВИДЕО)

Слободен печат