17.8 C
Скопје

Лазаров го објави поширокиот список, нови имиња во репрезентацијата

Селекторот на ракометната репрезентација на Македонија, Кире Лазаров го објави поширокиот список на ракометари на кое ќе смета за престојните натпревари против Финска и Швајцарија во квалификациите за ЕП 2022.
Бидејќи Македонија веќе го обезеди учеството на Европското првенство, Лазаров на поширокиот список се најдоа неколку нови имиња, и тоа ракометари кои настапуваат во домашниот шампионат.

Во последните два натпревари во квалификациите за ЕП, Македонија прво на 28 април ќе и гостува на Финска, додека на 2. Мај ракометарите играат против Швајцарија во Скопје.

Поврзани вести

Димитриевски и Рајо Ваљекано се враќаат во шпанската „Ла Лига“

Слободен печат

ВИДЕО: Имаат гол-разлика 32:0, кога последен пат се затресе мрежата на Италија?

Слободен печат

Барселона во сè полоша ситуација, a Лапорта најави уште неколку засилувања!?

Слободен печат

Ивановски со бронза од Кипар и нов државен рекорд – на потег се МОК и Атлетската федерација!

Слободен печат

ФОТО: Македонските репрезентативци тренираа на „Јохан Кројф“ Арената

Слободен печат

Ракометарите убедливо загубија на вториот тест со Србија

Слободен печат

Остави Коментар