Лазаров го објави поширокиот список, нови имиња во репрезентацијата

epa09068472 North Macedonia's coach Kiril Lazarov reacts during the Men's EHF EURO 2022 qualification handball match between North Macedonia and Denmark in Skopje, Republic of North Macedonia, 11 March 2021. EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI

Селекторот на ракометната репрезентација на Македонија, Кире Лазаров го објави поширокиот список на ракометари на кое ќе смета за престојните натпревари против Финска и Швајцарија во квалификациите за ЕП 2022.
Бидејќи Македонија веќе го обезеди учеството на Европското првенство, Лазаров на поширокиот список се најдоа неколку нови имиња, и тоа ракометари кои настапуваат во домашниот шампионат.

Во последните два натпревари во квалификациите за ЕП, Македонија прво на 28 април ќе и гостува на Финска, додека на 2. Мај ракометарите играат против Швајцарија во Скопје.

Видео на денот