Курсна листа на НБРСМ: Колку чини еврото денеска?

Според средниот курс на листата на Народна Банка на Република Северна Македонија (НБРСМ), еврото денеска изнесува 61.6950 денари, американскиот долар чини 52.1381 денара, додека британската фунта – 67.5591 денари.

Фото: nbrm.mk

 

Прочитајте и...  СДСМ: Груевски со години беше советуван од 91 советник меѓу кои и неговиот потрчко Мицкоски

Поврзани вести

Аплицирајте електронски за ученички стипендии

Преспа – местото кадешто ќе го најдете својот мир

Татјана Миљовска

Османи: Амбиција на Берлинскиот процес е регионот да биде слободен и за движење на луѓе и за услуги

Слободен печат

Брнабиќ: Оваа Влада ќе има многу предизвици пред себе, посебно односите со Приштина

Слободен печат

Љубе Бoшкоски го повика Мицкоски на дебата со него

Слободен печат

МБА: Независноста и професионалноста на НБ клучни за задржување на финансиската стабилност

Слободен печат

Остави Коментар