1 C
Скопје

Курсна листа на НБРСМ: Колку чини еврото денес?

Според средниот курс на курсна листа на Народна банка на Македонија, еврото денеска изнесува 61.6925 денари, додека американскиот долар вреди 50.8050 денари, британската фунта пак, чини 69.5519 денари.

Прочитајте и...  Над 22 илјади лица евидентирани преку апликацијата за самопопишување

Поврзани вести

Прекината свадба во Тетово со 110 гости, приведен сопственикот на угостителскиот објект

Слободен печат

Хазири: Во Македонија има рурални општини кои немаат ниту функционални веб-страници

Дестан Јонузи

173 санкционирани возачи во Скопје,28 за брзо возење, 20 за користење мобилен

Слободен печат

Садики и Сејдиу велат дека општините Студеничани и Желино се отчетни и транспарентни

Дестан Јонузи

Новиот закон за платежни услуги и платни ситеми поставен на ЕНЕР

Слободен печат

Спасовски направи увид на реконструкцијата на СВР Куманово

Слободен печат

Остави Коментар