Крвав вовед: Прободени двајца навивачи на Селтик! (ВИДЕО)

Двајца навивачи на Селтик се прободени со нож во центарот на Рим пред натпреварот денеска во Лига Европа против Лацио.

Италијанската новинска агенција „АНСА“ објави дека навивачи од Шкотска, на возраст од 35 и 52 години, биле нападнати во заседа во еден ирски паб во Рим, и со убодни рани беа однесени во клиниката „Умберто“.

Според информациите кои доаѓаат од Твитер очевидец на настанот, Кевин Мекгвајер, навивачите на Селтик беа во задниот дел од пабот гледајќи ја својата работа.

Се проценува дека околу 9.000 илјади фанови на шкотскиот клуб вечерва да допатуваат во главниот град на Италија.

Дуелот од четвртото коло во групата „Е“ на Лига Европа меѓу Лацио-Селтик се игра вечерва од 18.55 часот.

Прочитајте и...  Реакцијата на Симеоне после елиминацијата на Атлетико Мадрид! (ВИДЕО)

После три кола лидер на групата е Селтик со седум бодови, а го следат Клуж со шест, Лацио со три и Рен со еден.

Прочитај повеќе

Вардар и Еурофарм Пелистер убедливи пред финалната битка за трофејот!

Слободен печат

„Ауфидерзен“ Барса: Гол-машината Баерн броеше до ОСУМ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Покетино, Куман и Чави меѓу кандидатите за тренер на Барса!

Слободен печат

У19: Се крои националниот состав пред настапот на ЕП 2022

Слободен печат

Непосредно пред дуелот со Баерн: Умтити позитивен на коронавирус!

Слободен печат

Јан Вертонген ја освежи одбраната на Бенфика (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Металург преку Струга си обезбеди место во „малото“ финале!

Слободен печат

Танушев му донесе бод на Пелистер против Силекс

Слободен печат

Плата од шест милиони евра, Ибрахимовиќ останува во Милан

Слободен печат

Обложувач погоди 12 парови и го чекаше уште Атлетико за голема добивка! (ФОТО)

Слободен печат

Евролига: Антиќ во тимот на деценијата на Олимпијакос! (ВИДЕО)

Слободен печат

Одлична партија на Митревски од 15 одбрани против Адемар Леон

Слободен печат