Кина: Оние кои го прележале вирусот веќе не се заразни

Пациентите кои биле отпуштени од болница откако се опоравиле од новиот коронавирус, но на подоцнежните тестови повторно биле позитивни на Ковид-19, се утврди дека не се заразни.

Тоа го изјави денеска официјалниот претставник на кинеската Национална здравствена комисија (НХЦ) Гуо Јанхонг на дневна прес конференција.

Гуо додаде дека има потреба да се продлабочи разбирањето за новиот вирус и да се подобри мониторингот на здравјето и третманот на пациентите закрепенати од коронавирусот.

Прочитајте и...  Повторно отворени пазарите во Струмица

Прочитај повеќе

На сета мака оддекна експлозија во Италија: Шест лица извлечени од под урнатините!

Слободен печат

Коронавирусот и коси и домородците во Амазонија

МИА Агенција

Мажот пронајден починат во својот стан во Битола немал коронавирус

Слободен печат

Партијата на Шарец против давањето широки овластувања на словенечката војска

МИА Агенција

За два дена 300.000 лица Романци останаа без работа, бројот на невработени се искачи на 800.000

МИА Агенција

Починатата родилка од Охрид немала коронавирус

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Апел до германските државјани да не патуваат за време на велигденските празници

МИА Агенција

ССНМ и ЗНМ: Отпуштање новинари не смее да биде прва мерка за справување со кризата

Слободен печат

Европскиот парламент ја понуди својата зграда за болница

МИА Агенција

Кој ќе ги прекрши мерките за изолација во Франција, ќе работи општествено корисна работа во болница!

Слободен печат

Бритиш Американ Тобако развива вакцина против Ковид-19, производство веќе од јуни

МИА Агенција

Коронавирусот се шири во словенечките домови за стари лица, свикан кризен состанок

МИА Агенција