Ким Кардашијан има двојничка во Струга! Запознајте ја атрактивната Теодора (ФОТО)

Ако во светот има некаков избор за двојничка на познатата Ким Кардашијан, тогаш боите на нашата земја би требало да ги брани стружанката Теодора Мартиноска.

Ако се прашувате зошто токму Теодора, тогаш е потребно да ги разгледате нејзините фотографии на Инстаграм и се ќе ви стане јасно.

Атрактивната стружанка не крие дека и одговараат споредбите со Кардашијан. Таа вели дека тоа претставува вистински комплимент, бидејќи Ким е убава жена.

– Ќе лажам ако кажам дека не ми одговараат таквите споредби. За мене таа е една од најубавите жени на светот, а особено ми се допаѓа нејзиниот стил на облекување – накусо изјави Мартиноска за „Слободен печат“.

Погледнете неколку нејзини фотографии кои ги има објавено на Инстаграм:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @teodoramartinoskaa on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @teodoramartinoskaa on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @teodoramartinoskaa on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @teodoramartinoskaa on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @teodoramartinoskaa on

Прочитај повеќе

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат

Водителката на временска прогноза со интересна маска за заштита, но сите гледаат во бујното деколте! (ФОТО)

Слободен печат