15 C
Скопје

Кампацо за шест милиони долари во Денвер Нагетс!

Аргентинецот во досегашниот дел од сезоната во Евролигата имаше просек од 9,3 поени, 2,5 скока и 6,7 асистенции по меч.

Факундо Кампацо си оди од Реал Мадрид и ќе се пресели во Денвер Нагетс, пишува новинарот на „ЕСПН“, Адријан Војнаровски.

Според најавите тој ќе потпише договор на две години со НБА клубот, а трансферот вреди шест милиони долари.

Кампацо уште од почетокот на сезоната ги информираше првите луѓе на шпанската екипа дека сака да ја продолжи неговата кариера во најсилната лига на светот.

Денвер би требало да се раздели со Монте Морис, а новајлијата ќе чека шанса покрај првата опција Џамал Мареј.

Поврзани вести

Распоред и саатници за ЕП 2022: Еве кога играме со Данска, Црна Гора и Словенија!

Слободен печат

ВИДЕО: Филмско сценарио на патарина, „Балистите“ ги провоцираа фудбалерите на Вардар!

Слободен печат

Лисабон во „пол-позиција“ пред Лондон да го организира финалето во ЛШ?!

Слободен печат

ФОТО+ВИДЕО: Најубавата спортистка на светот во дресот на Јокиќ – тој е МВП!

Слободен печат

Недвед: Пирло и Роналдо ќе останат во Јувентус

Слободен печат

Кавани потпиша нов договор со Манчестер јунајтед

Слободен печат

Остави Коментар