Калараш пред кам бек во Вардар

Глеб Калараш по само неколку месеци откако го напушти европскиот шампион ќе се врати во Скопје. Иако се уште не е официјализиран, нема сомнение дека Калараш ќе потпише договор со тимот со кој триумфира во Лигата на шампионите.

Со доаѓањето на Калараш, тренерот Писонеро добива огромно засилување во одбраната бидејќи рускиот ракометар беше еден од најдобрите дефанзивци минатата сезона во Лигата на шампионите.
Калараш веднаш по завршувањето на сезоната се пресели во редовите на Мотор Запорожје но рускиот репрезентативец веднаш зажали за ваквата одлука и по делумното средување на финансиската криза изрази желба да остане.

Но, Мотор инсистираше на отштета, што го натера Русинот да не се појави на првата прозивка на украинскиот првак. Денеска конечно бил постигнат договор за прекин на соработката со Мотор и Калараш е слободен да се врати во Вардар.

Прочитајте и...  Коронавирусот се врати во Црвена звезда, позитивни дури шест фудбалери

Прочитај повеќе

Пеналите го спасија Јувентус против неверојатната Аталанта

Слободен печат

Сити пукна „петарда“ и во Брајтон

Слободен печат

Поразот од Сасуоло ги зовре страстите: Тепачка во соблекувалната на Лацио

Слободен печат

Роналдо и Зидан повторно со ист клуб: Француски великан се подготвува за сензационален трансфер

Слободен печат

Меси не се откажува од титулата, нов исторски подвиг за триумф на Барселона (ВИДЕО)

Слободен печат

Шефилд му направи услуга на Јунајтед, со посед на топката од 24% му даде три „парчиња“ на Челси

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ФФМ: Клубовите од вторите и третата лига нема да плаќаат котизација

Слободен печат

Лацио му ја предаде титулата на Јувентус (ВИДЕО)

Слободен печат

Фудбалот се враќа дома: Англичаните имаат неверојатна генерација која може да доминира наредната деценија

Слободен печат

Поранешната репрезентативка Гивенс замина во пензија, ќе стане тренер

Слободен печат

Ригорозни казни за прекршување на карантинот во Формула 1: Затвор или 15.000 евра

Слободен печат

Шанса за Барселона, за три дена цената на Лаутаро падна за 21 милион евра

Слободен печат