Како влегов во секта: Актерка тргнала на часови, а потоа почнале да се одвиваат вознемирувачки работи

Актерката Никол во понеделникот сведочела дека ѕвездата на серијата „Смолвил“, Алисон Мек, ја навлекла да влезе „подлабоко“ во активностите на култот Nxvim, каде на крај таа станала „роб“ во тајно сексуално друштво, кое е уценувано да молчи за се.

Триесетгодишната Никол побарала да се објави само нејзиното име, за да го заштити својот идентитет, додека сведочела три дена. Таа не е обвинета за злосторство.

Nxivim се претставувале како агенција која нуди часови за „самопомош“, која ја посетувале речиси 17.000 луѓе ширум светот.

Целата приказна прочитајте ја овде.

Прочитајте и...  Многумина не веруваа дека таа е најубавата жена за 2019 година - Но не е се во изгледот! (ФОТО)

Прочитај повеќе

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат

Водителката на временска прогноза со интересна маска за заштита, но сите гледаат во бујното деколте! (ФОТО)

Слободен печат

Шерон Стоун го покажа скриениот талент: Сликата која ја наслика ги воодушеви сите (ФОТО)

Слободен печат