Јувентус е блиску до потписот на „новиот Варан“

„Старата дама“ сака да го ангажира досегашниот играч на Амиен и У17 француски репрезентативец Феликс Нзуанго.

Многумина овој млад фудбалски талент го споредуваат со Рафаел Варан, моментно централниот бек на Реал Мадрид.

Според „Л`Екип“, Нзуанго е блиску да потпише за екипата на Јувентус кој се очекува да плати три милиони евра за услугите на играчот.

17-годишниот играч ги чека првите настапи и за сениорската селекција, но му предвидуваат блескава иднина.

Неговиот стил, со доброто читање на играта и способноста да ја контролира топката, многу потсетува на Варан кој доминира во делот на одбраната.

Прочитајте и...  Тричко расположен пред Косово, ја продолжи гол-серијата во Кипар! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Леброн ги однесе Лејкерси во големото НБА финале, прво по пауза од десет години (ВИДЕО)

Слободен печат

Фантастичен меч на „Џузепе Меаца“ со три пресврти и седум голови! (ВИДЕО)

Слободен печат

Рамос за прва „кралска“ радост во „Ла Лига“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Давидовски на победничкиот подиум во Монца

Слободен печат

Тричко расположен пред Косово, ја продолжи гол-серијата во Кипар! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Карамелите“ газат во новата сезона, Челси од 0:3 до 3:3..! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ристовска и ЦСКА Москва доминираат во Лигата на шампионите

Слободен печат

Солскјер: Среќа што Мурињо не беше тука да ги измери головите! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ: Се надевам дека „Ролан Гарос“ ќе заврши без последици! (ВИДЕО)

Слободен печат

Штутгарт и Чурлинов со прва победа во Бундеслигата (ВИДЕО)

Слободен печат

Официјално: МЗТ Скопје Аеродром останува во АБА2 лигата!

Слободен печат

Ф1: Хамилтон со нова пол позиција во Сочи

Слободен печат