-6 C
Скопје

Tag : амиен

Спорт Фудбал

Јувентус е блиску до потписот на „новиот Варан“

Слободен печат
„Старата дама“ сака да го ангажира досегашниот играч на Амиен и У17 француски репрезентативец Феликс Нзуанго. Многумина овој млад фудбалски талент го споредуваат со Рафаел...
Спорт Фудбал

Не испаѓаат Амиен и Тулуз, потврдено откажувањето на „Лига 1“

Слободен печат
Највисокиот административен суд во Франција ја потврди денеска одлуката за откажување на фудбалската сезона во таа земја поради пандемијата на коронавирус. – Нема сериозен сомнеж...
Спорт Фудбал

По одлуката да се прекине првенството, француските екипи најавуваат тужби

Слободен печат
Фудбалската федерација на Франција донесе одлука предвреме да се заврши Лига 1 и титулата да му се додели на ПСЖ, а ист така е одлучено...
Спорт Фудбал

Моментот кога забораваш кој број на дресот го носиш! (ВИДЕО)

Слободен печат
Играчот на Монако, Тимуе Бакајоко, навикнат во својата кариера да го носи дресот со број 14, се обиде да излезе од игра, заборавајќи дека тој...