Јокиќ во продолжението на НБА игра како плејмејкер, но не може се сам (ВИДЕО)

Денвер нагетс загуби од Мајами во својот прв натпревар по рестартот на сезоната.

Мајами хит со 125:105 го совлада Денвер нагетс кај кого недостасуваа дури тројца кошаркари од првата петорка, Џамал Мареј, Гери Херис и Вил Бартон.

Поради нивното отсуство, најдобриот играч на Денвер, центарот Никола Јокиќ мораше да игра и како плејмејкер и сосема солидно си ја заврши работата. Во првото полувреме беше најдобар играч на својот тим со 14 поени, но Мајами имаше повеќе расположени играчи и на крајот славеше.

Клучна беше третата четвртина во која Мајами дојде до предност од 15 поени и разликата ја одржуваше до крајот.

Бам Адебајо и Џими Батлер со по 22 поени беа најпрецизни кај Мајами, Кени Олејник даде 20, а Горан Драгиќ уфрли 13 поени. Во редовите на Денвер, Никола Јокиќ натпреварот го заврши со 19 поени, седум скокови и шест асистенции, а исто толку поени даде и Џереми Грант.

Прочитајте и...  Покетино се кае за изјавите за Барселона, подготвен е да седне на клупата на каталонците

Прочитај повеќе

Адеми во тимот на сезоната во Хрватска

Слободен печат

Дали ова е местенка на годината, погледнете како изгледаше натпреварот од австриската втора лига (ВИДЕО)

Слободен печат

Супермаркет во Арсенал, Артета стави девет фудбалери на продажба

Слободен печат

Кошаркарот кој не клечеше при интонирање на химната доживеа тешка повреда (ВИДЕО)

Слободен печат

Моќна игра на Вестбрук во дербито со Милвоки и Јанис (ВИДЕО)

Слободен печат

Пандев и Џенова и во наредната сезона ќе играат во Серија А (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Шоуто на прес конференцијата му направи проблем на Конте, Интер му подготви замена

Слободен печат

Фудбалски натпревар во Шведска доцнеше поради грабеж и сообраќајна несреќа

Слободен печат

Шкендија не мирува со засилувања, доаѓа и екс младински репрезентавивец на Хрватска

Слободен печат

Зверев: Мислам дека сега не е време да се игра тенис во САД

Слободен печат

Барселона се откажа од Нејмар: Нема ни да праќаме понуда до ПСЖ

Слободен печат

Роналдо ги реши дилемите околу својата иднина: Одите по моето трето Скудето

Слободен печат