Изречени 240 санкции за брзо возење

Сообраќајна Полиција врши контрола на возила / ''Слободен печат'' - Драган Митрески

Полицијата во текот на вчерашниот ден спроведе акциска контрола за возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 240 возачи.

Од нив, девет возила се движеле со над 50 километри на час повеќе од дозволената брзина, а четири возила се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволеното. Во населено место брзината ја пречекориле 152 возила, а 88 надвор од населено место, информира Министерството за внатрешни работи.

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот