-2 C
Скопје

Изостана денешната ковид- статистика

Министерството за здравство денеска ги изостави дневните бројки на заболени и починати лица од ковид-19.

Јавноста остана во исчекување на податоците кои ги изнесува секојдневно Министерството за здравство.

На самиот почекот на емидемијата бројките се објавуваа во 16 часот, но како коронаворусот зема замав, ресорното министерство се подоцна ги објавува бројките на заболени и оздравени пациенти.

Доцна вечерва и опозицијата реагираше и ги бараше денешните бројки.

-Зошто не се објавуваат бројките на новозаболени во последното деноноќие, бројот на оздравени и бројот на починати? Филипче само продолжува со својата подмолна политика, со лаги, грижа за сопствени интереси- реагираа оттаму.

Опозицијата ја бара дневната статистика на заболени од ковид-19

 

 

Прочитајте и...  Филипче: Пристигнаа дел од фрижидерите во кои треба да се чуваат вакцините, системот и планот за вакцинирање се подготвени, се чекаат уште вакцините

Поврзани вести

ВИДЕО I Поранешен агент на ШИК открива нечуени детали за припадникот на косовската полиција, Фадил Сулевиќ, кој вчера беше пронајден мртов во близина на Приштина: Еве што знаеше и кој се плашеше …

И.И.

ФОТО | „Доста беше“: Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ роденденски ја запроси девојката Сања

СП.

Среќа во несреќа: Нема повредени патници на ЈСП во сообраќајката кај Шумарски факултет

Слободен печат

Изградба и обнова на основни училишта со 328 милиони денари, за средните 19,7 милиони

Слободен печат

Филипче: Тие што прележале засега не треба да се вакцинираат

И.И.

Владата повторно ќе дава субвенции, овој пат 52 милиони денари ќе бидат поделени за енергетско ефикасни прозорци и сончеви колектори

И.И.

Остави Коментар