-2 C
Скопје

Опозицијата ја бара дневната статистика на заболени од ковид-19

Измина денот, скоро полноќ вообичаената статистика од министерството за здравство ја нема. Што крие Филипче? Што прави Филипче, мести бројки, си игра математика?! Филипче тоа не се бројки, тоа се нечии браќа, сестри, мајки, татковци, роднини, велат од опозицијата.

-Зошто не се објавуваат бројките на новозаболени во последното деноноќие, бројот на оздравени и бројот на починати? Филипче само продолжува со својата подмолна политика, со лаги, грижа за сопствени интереси. Филипче бранејќи ги погубните политики на премиерот во заминување Заев како продажба на се што е македонско ја заборави својата примарна задача, својата примарна работа за која зема пари од граѓаните, да се грижи за здравјето на граѓаните. Филипче несоопштувајќи ги бројките, криејќи ги не може да ја сокрие својата и неспособноста на Заев. Филипче и Заев не ги пере ништо!  Филипче заедно со Заев ги оставија граѓаните сами на себе, не обезбедија возила за итна медицинска помош, не обезбедија болнички кревети, не обезбедија соодветна терапија, нема ни кислород за пациентите- велат преку соопштение од опозицијата.

Прочитајте и...  СДСМ: Владата обедбедува вакцини, а ВМРО ДПМНЕ обезбедува само деструкција и лажни вести

Благодарение на Филипче, потенцираат оттаму, Македонија на светската листа е на високо 7 место по број на починати на милион жители. Благодарение на Филипче, Македонија на европската листа е во топ 5 земји по починати на милон жители.

Поврзани вести

ВИДЕО I Поранешен агент на ШИК открива нечуени детали за припадникот на косовската полиција, Фадил Сулевиќ, кој вчера беше пронајден мртов во близина на Приштина: Еве што знаеше и кој се плашеше …

И.И.

ФОТО | „Доста беше“: Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ роденденски ја запроси девојката Сања

СП.

Среќа во несреќа: Нема повредени патници на ЈСП во сообраќајката кај Шумарски факултет

Слободен печат

Изградба и обнова на основни училишта со 328 милиони денари, за средните 19,7 милиони

Слободен печат

Филипче: Тие што прележале засега не треба да се вакцинираат

И.И.

Владата повторно ќе дава субвенции, овој пат 52 милиони денари ќе бидат поделени за енергетско ефикасни прозорци и сончеви колектори

И.И.

Остави Коментар