Интер им ја „краде“ желбата на Реал и Барселона!? (ФОТО)

Интер води битка за обезбедување на договор со Пјер-Емерик Обамејанг за чии услуги досега покажаа интерес и шпанските гиганти Реал Мадрид и Барселона.

На „Џузепе Меаца” се загрижени дека би можеле да се разделат со Лаутаро Мартинез, а тренерот на калчолигашот Антонио Конте посакува интернационалецот од Габон да го замени репрезентативецот од Аргентина.

Обамејанг сезонава е можеби единствената светла точка во лондонскиот клуб, досега на 14 одиграни премиерлигашки 14 натпревари има учинок од 10 голови.

Арсенал кој изминатиот период се раздели со менаџерот Унаи Емери, моментно се наоѓа дури на осмата позиција со 19 бодови.

Прочитајте и...  Барселона со благослов на Ла Лига ги купува натпреварите

Навивачите се незадоволни од негативната серија од осум натпревари без победа во сите натпреварувања. В четврток нова шанса Арсенал да се врати на вистинскиот пат, негов ривал е тимот на Брајтон.

Прочитај повеќе

Идниот тренер на ПСЖ со сигурност ќе биде Италијанец

Слободен печат

Прекрасната ќерка на „Вујо Мајсторе“ (ФОТО)

Слободен печат

Фјури потежок дури 20 килограми од Вајлдер пред бокс мечот на годината (ВИДЕО)

Слободен печат

Барселона со благослов на Ла Лига ги купува натпреварите

Слободен печат

Вилијамсон е неверојатен: По 10 натпревари влезе во историјата на НБА (ВИДЕО)

Слободен печат

Адвокатот кој два пати го одлагаше Брегзит ќе го брани Манчестер сити

Слободен печат

Остави Коментар

петнаесет − 9 =

Прочитај повеќе

Родителите на Србинот кој прифати да игра за Косово добија отказ од работа

Слободен печат

Слика на Арсенал која ќе ви ги разубави денот: детето не знаеше кај да оди (ФОТО)

Слободен печат

ЛУД РУСИН: Пред “Делиите“ се појави со шал на Партизан (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓорѓев останува во Грасхоперс до 2022 година

Слободен печат

Црвен картон за расизмот во Германија

Слободен печат

Трите причини поради кои Чави не ја прифати понудата на Барселона

Слободен печат