Хороскоп за 30 август, недела – Позитивната енергија ќе ја црпите од најсаканите, бидете во нивна близина!

Овен

Подобро би било да размислите за вистината и реалноста пред да избувнете. Одлучете се за изолација и одмор од сите. Би било идеално да можете да заминете некаде. Осамените Овнови ги заоструваат пријателските односи. Некое убаво познанство ќе ви разбуди силни емоции. Денеска ќе бидете романтично расположени. Посакувате цврста и топла врска со некоја личност.

Бик

Оние кои се во врска или брак ќе се посветат еден на друг. Повремено ќе се преиспитувате за некои одлуки, но нема ништо големо да менувате. Негувајте ги контактите со лица од други држави, затоа што во периодот кој доаѓа тие ќе имаат огромно влијание врз вашиот живот. Денеска земете ја слушалката или вклучете го компјутерот и слушнете им го гласот на сите оние кои се далеку од вашите очи, но блиску до вашето срце.

Близнаци

Не им ги доверувајте важните за вас задачи, обврски или документи на други лица. Единствена личност на која треба да ѝ верувате сте вие самите. Чувствувате дека додека вие детално ги анализирате нештата, сите други брзаат да ве преминат. Денеска забрзајте со темпото и занемарете ги деталите. Ситничарењето само ве забавува, а и деталите нема многу да зборуваат за вас во следните денови.

Прочитајте и...  Древна јапонска филозофија која не учи како да ги залечиме раните и да продолжиме понатаму: Знаете ли што е кинчуги?

Рак

Дозволете ѝ на љубопитноста да ве однесе на места каде никогаш не сте биле, дури и да треба малку да ризикувате за да стигнете таму. Ако досега амбициозноста ја ставаше кариерата на врвот на вашите приоритети, денеска тоа место ќе го заземе семејството. Нема да сакате да се разделите од најсаканите, затоа што тие ќе ве исполнуваат со позитивност. Дозволете си малку да ја занемарите работата.

Лав

Минатите грешки нека ви послужат како инспирација за да бидете похрабри во сегашноста. Денешниот ден ќе „фрли“ пред вас можност да промените нешто кое не функционира во вашиот живот. Независно дали е тоа „расипано“ пријателство, „скршено“ срце или нарушен семеен однос, вие ќе имате магично стапче со кое можете да ги вратите нештата во моментот кога бевте најсреќни.

Девица

Вие ги сакате промените, па ова е вистинско време да докажете дека сте флексибилна личност. Ако луѓето постојано ви кажуваат дека сте нефлексибилни, можеби е поради тоа што навистина сте. Денеска ќе се обидувате со стари начини и решенија да решите штотуку никнати проблеми, а тоа нема да функционира. Ќе ви се чини дека имате неисцрпна енергија, па самоуверено ќе можете да исполните сè што ќе замислите.

Прочитајте и...  ФОТО+ВИДЕО: Тајната на костимот на Џеки Кенеди: Го носела дури 24 часа по атентатот на претседателот, а еве зошто е „под клуч“ до 2103-та година

Вага

Што и да имате на вашиот список на обврски, обидете се да го завршите во текот на денот. Вечерва, очекувајте некој близок да побара да помине време со вас и не се осмелувајте да го одбиете. Минавте низ многу стрес минатата недела, но и покрај тоа успеавте да се забавувате колку што можевте. За да не минувате низ слични стресни ситуации и денеска, обидете да го задржите вашето мислење за себе.

Скорпија

Она што е карактеристично за вашиот стил, вашето верување и тоа по што сте познати се фактите. Тоа се однесува најмногу на вашиот стил на комуницирање, особено на разговорите со непознати или платонски познаници. Но, сега, ќе почувствувате потреба да одите до крај со будалестото однесување кое не е вообичаено за вас. Не грижете се, тоа е само привремено.

Стрелец

Време е да го имате тој разговор кој предолго го одложувате. Добра вест е тоа што конечно сте расположени за тоа. Сепак, обидете се да не занесете премногу. Можеби ќе сакате да надоместите за изгубеното време, но претерувањето во никој случај нема да помогне. Дозволете другата страна да го каже своето. Запомнете, и тие исто така премолчувале некои работи веќе извесно време.

Прочитајте и...  Лепа Брена го прославува својот јубилеен роденден

Јарец

Дали баравте нов и интересен придружник? Некој доволно весел и хумористичен за да го привлече вашето внимание и да го задржи? Тогаш подгответе се, бидејќи таа личност е веднаш зад аголот. Што треба да направите за да бидете сигурни дека чувствата се заемни? Само појавете се и насмевнете се со вашата шармантна насмевка. Никој не може да ви одолее, особено не сега.

Водолија

Конечно почнува да ви станува јасно дека е крај и дека се извлековте од навистина тешка ситуација. Се чувствувате слободни, како ова да е првиот ден од остатокот од вашиот живот. Сепак, не престанувајте сега. Ако имате некои други промени на ум, ова може да биде добро време да им посветите малку енергија и внимание. Зошто да не свртите нов лист?

Риби

Во последно време бевте емоционално преоптоварени, зарем не? Тоа им го пренесовте на некои од пријателите и семејството исто така. Сега е време да се ослободите од сите тие емоции, и добрите и лошите, и да се подготвите за малку добра, старомодна забава. На вашите пријатели толку ќе им олесни што можеби ќе треба да ги протријат очите за да поверуваат.

Поврзани вести

Што е душевен секс?

Слободен Печат

Ќерката на Брус Вилис и Деми Мур призна дека ја изгубила невиноста со постар човек кој ја искористил

Слободен печат

ФОТО: Бела Хадид уште еднаш воодушеви со својот едноставен стил

Слободен Печат

Кое чоколадо има психоактивно, дури и антибактериско дејство врз луѓето?

Слободен Печат

ФОТО: Неговата обожавателка го славела 101-от роденден, а тој и испратил шишиња текила

Слободен печат

Почина Спенсер Дејвис: Гитаристот кој помогна во популаризирање на американскиот блуз во Велика Британија

Слободен Печат

Остави Коментар