Хашим Тачи засрамен пред Бил Клинтон

Пред малку започна прославата по повод одбележувањето на 20 годишнината од влегувањето на НАТО во Косово, што се одржува во плоштадот во Приштина.

Голем број на граѓани кои се собрале да ја следат оваа церемонија, со големи овации го поздравиле мигот кога било спомнато името на американскиот претседател Бил Клинтон, извикувајќи: „САД, САД”.

Меѓутоа, со свирежи е пречекан претседателот на Косово, Хашим Тачи, во моментот кога му беше дадено збор за отварање на настанот, јавува Експрес.

Според истиот медиум, граѓаните реагирале изразувајќи го своето незадоволство кон Тачи.

Прочитајте и...  Ќе има казни доколку угостителите покрај укажувањета продолжат да не ги почитуваат протоколите

Прочитај повеќе

Во Велика Британија нови 377 смртни случаи од ковид-19 за 24 часа

Слободен печат

И Бил Клинтон го посетувал „Островот на оргиите“: Поранешен соработник на Епстајн тврди дека познати личности доаѓале

Слободен печат

Судир на мигранти во БиХ, двајца убиени, повеќе повредени

Слободен печат

Муцунски: За одредување датум за избори потребен е целосен консензус

Слободен печат

ЕП истражување: Жителите на пет земји најмногу пријавиле финансиски проблеми за време на пандемијата

МИА Агенција

Манчевски: Вонредната состојба завршува на 30 мај и потоа ќе се соочиме со еден вид безвластие

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Британска компанија која развива вакцина: Можеби ќе треба намерно да заразиме некои луѓе со ковид-19

Слободен печат

Кајакар ги пренесуваше во живо последните моменти од својот живот: Излезе на немирно море и не се врати (ВИДЕО)

Слободен печат

Гутереш: Простување на долговите и на земјите во развој

Слободен печат

Полицајка од Куманово опомената за своето недолично однесување, возела со нозете кренати на волан (ВИДЕО)

Слободен печат

Зекири: СДСМ сака брзи избори на кои ќе учествуваат сите политички чинители

Слободен печат

Синоличка: Инаетот на мнозинството ќе го сотре и најсовесниот граѓанин

Слободен печат