ХАОС ВО ГРЦИЈА: Навивачите на Олимпијакос тепаа фудбалери на ПАОК

Навивачите на Олимпијакос предизвикаа вистински хаос пред натпреварот со ПАОК. Група од 20-тина хулигани на Олимпијакос ги чекаше фудбалерите на ПАОК пред влезот во соблекувалните и ги нападна.

Во нападот се повредени двајца фудбалери, Карол Свидерски и Александрос Пахаликис биле удирани со тупаници, но за нивна среќа поминале без тешки повреди.

фото:фејсбук

Натпреварот почна со задоцнување поради нападот над гостинските фудбалери и на крајот заврши без победник 1:1, а Свидерски се најде во првиот тим на ПАОК и играше 66. минути.

Прочитајте и...  Во Грција основните училишта и градинките се отвораат од 1 јуни

Прочитај повеќе

Корона идиоти – фудбалери на Севиља правеле забава во карантин, а фотографиите ги објави сопруга на еден од нив

Слободен печат

Новиот протокол за Серија А: Брзи тестови за корона, 300 луѓе на натпревар…

Слободен печат

Претседателот на Лион лут како рис: Се чувствувам како идиот

Слободен печат

Неверојатна сцена во Романија, министер даваше изјава облечен само по гаќи (ВИДЕО)

Слободен печат

На ПСЖ му здосадија игрите на Мауро и Ванда, си најде нов екстра напаѓач во Англија

Слободен печат

Сопругата Ана е тајната на успехот на најдобриот напаѓач на светот, Роберт Левандовски

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Мајсториште, даде четири гола за 13. минути (ВИДЕО)

Слободен печат

Несторовски потврди имал разговори за трансфер во Црвена звезда

Слободен печат

Најцрниот ден во фудбалската историја: Поништен гол однесе во смрт дури 328 човечки животи (ВИДЕО)

Слободен печат

Јунајтед го отпиша Погба, на чекор од ангажман на шпански репрезентативец

Слободен печат

Голден Арт КЛ 7 се засили со две имиња освојувачи на Лига на шампиони

Слободен печат

Чикаго ни прати Плејбој зајачици ноќта пред натпревар

Слободен печат