Груевски честиташе Бајрам, му коментираа лично да ѝ честита на Фатиме Фетаи

Поранешниот премиер на Македонија, Никола Груевски преку својот Фејсбук профил упати честитка до сите муслимански верници, по повод празникот Рамазан Бајрам.

Како одговор на честитката тој доби различни коментари, од покани за баклава, па сѐ до повик да се појави во земјава и лично да ѝ го честита празникот на обвинителката од СЈО, Фатиме Фетаи.

Никола Груевски повеќе од половина година е во бегство во Будимпешта и ужива азил што му го овозможи унгарската Влада на чело со премиерот Виктор Орбан.

Во Македонија го чека казна затвор од две години и неколку судски процеси кои се во тек.

Прочитајте и...  Во Бразил расте бројот на жртви од Ковид-19, во Австралија воведен карантин

Прочитај повеќе

Мицкоски: Заврши времето на политичари елитисти, ние ќе ги засукаме ракавите и ќе ја обновиме Македонија

Слободен печат

Мендух Тачи: Македонците ќе бидат обврзани да прифатат дводомен парламент и не правам договор со ДУИ

Слободен печат

Најмалку две жртви при уривање на зграда во Лагос

Слободен печат

Мандатот на Еулекс продолжен за една година

Слободен печат

Заев: Имаме земја призната од светот, ВМРО-ДПМНЕ може да учи од нас што е патриотизам

Слободен печат

Експлозија на бомба во Авганистан, загинаа шест цивили

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Касами од Тетово: Во наредните четири години ќе се доближиме до ЕУ

Слободен печат

Шахпаска од Велес: На 15 јули одиме напред по патот на напредокот

Слободен печат

ЗНМ, ССНМ и СЕММ ги осудуваат законите упатени кон новинарката Милевска

Слободен печат

Заврши протестот во Нови Сад, во Белград засега мирни демонстрации

Слободен печат

Во карантин македонски државјани кои дошле од Авганистан, дел од нив позитивни на Ковид-19

Слободен печат

Шекеринска: Идниот премиер ќе биде Заев кој има рекордна поддршка и кај Македонците и кај Албанците

Слободен печат