„Голф 4“ и „Голф 5“ се судрија во струшко, двајца тешко повредени

Две лица од кои едно малолетно се здобиле со тешки повреди во сообраќајна несреќа што се случи вчера на локалниот пат сeлата Велешта и Добовјани.

Во несреќата, како што информираат од МВР, учествувале патничко возило „Голф 5“, управувано од А.О.(28) од Струга и патничко возило „Голф 4“, управувано од А.И.(20) од с.Горно Татеши, двете со струшки регистарски ознаки.

„Во несреќата со тешки телесни повреди се здобиле А.О. и малолетен сопатник од возилото „голф 4“, констатирани во Специјалната болница „Св.Еразмо“ во Охрид“, информираа од полицијата.

Извршен бил увид од полициска екипа.

Видео на денот