Гатузо не брза за нов договор со „наполитанците“

Џенаро Гатузо не е фан на долги договори и според италијанските медиуми одлучил да го одложи потписот за продолжување на соработката барем до наредната пролет.

42-годишниот тренер дојде како наследник на Карло Анчелоти минатиот декември и има важечки договор кој истекува во јуни 2021 година.

Ниту претседателот на клубот Аурелио Де Лаурентис не се брза во одлуката да се продолжи договорот на Гатузо кој успеа во минатата сезона заедно со македонскиот репрезентативец Елиф Елмас да го освои Купот на Италија.

Тема на денешниот состанок со Де Лаурентис и директорот Кристиано Гинтоли во Капри беа подготовките за новата сезона и плановите за евентуални нови трансфери.

Се најавува трансферот на Виктор Осимен од Лил за 50 милиони евра, воедно се бара замена за Хозе Каљехон, кој го напушта клубот по истекот на неговиот договор, а останува да се види кои желби ќе бидат исполнети од Де Лаурентис.

Прочитајте и...  Паратичи потврди: Нема договор со Суарез, не е само Џеко опција!

Гатузо ветува дека неговите играчи ќе се борат за врвот на Серија „А” и гарантира враќање во Лигата на шампионите.

Прочитај повеќе

Изненадени „црвено-црните“: Одлуката на ЕХФ донесена без консултација со Вардар!

Слободен печат

Беше пред ривалот, застана и го пушти да ја освои бронзата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Невил: Не се освојува титула со Мегваер и Линделоф!

Слободен печат

Учесник во групите на Лига Европа го промовираше Руфати

Слободен печат

Халеп со прва титула во „вечниот“ град, Плишкова го предаде мечот (ВИДЕО)

Слободен печат

Мората на позајмица, а Суарез пред трансфер во Атлетико!?

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Косово без најдобриот напаѓач против Македонија!?

Слободен печат

Клоп уште еднаш ја покажа својата човечка величина! (ВИДЕО)

Слободен печат

Изов со принудни измени поради седум позитивни случаи на коронавирус

Слободен печат

Славниот Марадона денеска ќе навива против Ѓоковиќ

Слободен печат

Тодоров: Би било добро да ги играме мечевите на неутрален терен!

Слободен печат

„Марка“: Сега е јасно дека Зидан има сериозен проблем!