ФОТО+ВИДЕО: Се сеќавате ли на Лариса Рикелме – хит навивачката се потруди да не ја заборавиме!

Парагвајката Лариса Рикелме го привлече вниманието особено на Светското првенство 2010 година/Фото: EPA-EFE/Juan Ignacio Roncoroni

Сигурно се сеќавате на Лариса Рикелме која го привлече вниманието на јавноста на Светското фудбалско првенство во 2010 година одржано во Јужна Африка.

Парагвајката беше забележана на трибините за време на преносот на натпреварите на нејзината репрезентација, а во преден план беа градите кои служеа како држач за мобилен телефон.

На тој Мундијал селекцијата на Парагвај имаше одличен старт освојувајќи го првото место во својата група, пред Словачка, Нов Зеланд и Италија, во осминафиналето ја елиминираше Јапонија, а во четвртфиналето загуби минимално од Шпанија (0:1).

Таа стана популарна и по враќањето од Јужна Африка, беше модел, блогер, актерка. Денес, 36-годишната Лариса ја следат милиони луѓе на социјалните мрежи.

Таа се омажи за парагвајскиот фудбалер Џонатан Фабро и имаат ќерка. Откако беше ограбена во 2014 година, таа се повлече од јавниот живот, но неодамна одлучи да ја искористи старата слава и да се врати на рекламирањето на костими за капење и долна облека.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lari Riquelme (@larissariquelme)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lari Riquelme (@larissariquelme)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lari Riquelme (@larissariquelme)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lari Riquelme (@larissariquelme)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lari Riquelme (@larissariquelme)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lari Riquelme (@larissariquelme)

Видео на денот