13 C
Скопје

Фонсека ги разочара клубот и навивачите, наскоро ќе ја напушти Рома!

Римската „волчица“ објави дека по завршувањето на тековната натпреварувачка сезона тренерската клупа ќе ја напушти Пауло Фонсека.

Претседателот на Рома, Ден Фридкин потврди дека португалскиот стратег нема да добие нов договор, после разочарувачката сезона во Серија А.

Договорот на Фонсека истекува во јуни и моментно во шампионатот екипата се наоѓа на седмото место, девет помалку од градскиот ривал Лацио на шестата позиција.

Како што известуваат италијанските медиуми, соработката автоматски ќе беше продолжена доколку клубот обезбедеше место во Лигата на шампионите.

Да додадеме уште дека минатиот четврток Рома на „Олд Трафорд“ загуби со дури 6:2 од Манчестер јунајтед во првиот натпревар од полуфиналето во Лига Европа.

Поврзани вести

Митревски го реши португалското дерби

Слободен печат

Ливерпул не се откажува од Лигата на шампионите

Слободен печат

Беретини и Зверев ќе играат за титулата во Мадрид

Слободен печат

Тухел пресреќен по победата над Сити: Овој тим на Челси одбива да загуби

Слободен печат

Е. Пелистер го совлада Бутел, Кастратовиќ дебитираше со победа на клупата на Пролет

Слободен печат

Сабаленка и се реваншира на Барти и ја освои титулата во Мадрид

Слободен печат

Остави Коментар