Фернандеш го прави тоа што му беше задача на Погба

Поранешниот француски репрезентативец и играч на Арсенал, Емануел Пети, упати остри критики кон ѕвездата на Манчестер јунајтед, Пол Погба.

Пети смета дека Јунајтед направи вистински потег со ангажманот на Бруно Фернандеш во зимскиот преоден рок, кој успеа да ги пополни дупките во играта на „црвените ѓаволи“.

Фернандеш има големо влијание на играта на Јунајтед, тој веднаш стави свој печат. За само два месеци, тој стана најдобро засилувње од зимскиот преоден рок. Неговото влијание на играта е како да е дел од овој тим веќе шест години, успеа дури да го смени и менталитетот во соблекувалната.

Погба беше предодреден за ова што сега го прави Фернандеш. Тука пред се мислам на лидерската улога на теренот. Сепак, сакам да ги видам како би функционирале Погба и Фернандеш заедно на теренот – изјави Пети.

Прочитајте и...  Официјално: Икарди потпиша договор со ПСЖ

Португалецот во јануари пристигна на „Олд трафорд“ и веднаш стана лидер на екипата, на девет натпревари постигна три гола и имаше четири асистенции.

Прочитај повеќе

ФК Ренова: Не нè интересира дали ќе се игра првенството, најважно е здравјето!

Слободен печат

„Финалната битка“ на 20 јули за Скудетото!?

Слободен печат

Меси: Фудбалот никогаш повеќе нема да биде ист!

Слободен печат

Чурлинов со прв гол за Штутгарт, Македонецот чекор поблиску до Бундеслигата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Интер најблиску до потписот на „новиот Пирло“!? (ВИДЕО)

Слободен печат

Шест позитивни случаи во фудбалските клубови Ренова и Шкендија

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Официјално: Икарди потпиша договор со ПСЖ

Слободен печат

Кировски: Ми се јавува Панчев, a мислев дека некој се шегува со мене!

Слободен печат

„Кро Коп“ може да се пофали и со кратка фудбалска кариера (ВИДЕО)

Слободен печат

Сакраменто Кингс испрати алармантна порака

Слободен печат

МЗТ Скопје со покана за настап во АБА лигата!?

Слободен печат

Гасперини беше заразен пред натпреварот со Валенсија

Слободен печат