Ежени Бушар уловена со дечкото на одмор (ФОТО) – Слободен печат
ОстанатoСпорт

Ежени Бушар уловена со дечкото на одмор (ФОТО)

Убавата канадска тенисерка се помалку е активна на спортски план.

Сексапилната Канаѓанка, Ежени Бушар, одамна се откажа од сериозни тениски резултати, и се повеќе е активна на социјалните мрежи и во светот на модата.

Интересно е што поразот од Севастова на УС Опен беше нејзин 12. по ред, а Бушар моментно се наоѓа на 79. место на ВТА ранг листата. Последната победа на тениски турнир ја оствари во февруари годинава на турнирот во Дубаи.

Веднаш по поразот на УС Опен, атрактивната Канаѓанка замина на одмор со своето момче, американскиот рагбист Конор Дејвис. Папараците ја уловија вљубената двојка како разменува нежности на јахта на една од егзотичните дестинации на Карибите.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close