„Ер Србија“ привремено нема да лета до Њујорк – Слободен печат
ВестиРегион

„Ер Србија“ привремено нема да лета до Њујорк

Патниците со четири летови од линијата Белград-Њујорк-Белград ќе бидат префрлени на летови на други компании или ќе им бидат вратени паричните средства

Српската авиокомпанија „Ер Србија” најави дека нејзиниот авион „Ербас А330″ (ЈУ-АРА), што лета на линијата Белград-Њујорк-Белград нема да сообраќа од 24 септември до 6 октомври заради редовно техничко одржување.

Затоа, патниците со четири летови од линијата Белград-Њујорк-Белград ќе бидат префрлени на летови на други компании или ќе им бидат вратени паричните средства, соопштија од „Ер Србија”.

Од српскиот национален авиопревозник наведуваат дека секогаш планираат редовно техничко одржување на почетокот на ниска сезона, кога има помала побарувачка и број на патници.

Техничкиот преглед се врши на секои две години во согласност со стандардите во авиоиндустријата.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close