Експлодираше автомобил-бомба во близина на границата со Турција, ИМА И МРТВИ - Слободен печат

Експлодираше автомобил-бомба во близина на границата со Турција, ИМА И МРТВИ

Најмалку 10 луѓе загинаа, додека 15 се ранети во експлозија на автомобил-бомба кај една болница во сирискиот град Ал Раи, во близина на границата со Турција.

Ова го изјавија локалните официјалнилица и здравствени работници.

Според „Ројтерс“, во експлозијата е оштетена и болницата, а градот Ал Раи се наоѓа во северозападниот дел од Сирија под контрола на бунтовниците кои ги поддржува Турција.

Турската државна агенција Анадолу јави дека 12 цивили се убиени во „терористички бомбашки напад“ недалеку од границата меѓу Сирија и Турција, пренесува „Ројтерс“.

Прочитај повеќе

Тирана ја убеди и ДП да биде дел од изборната коалиција на Албанците од Прешевската Долина

Слободен печат

Грчката полиција запленила повеќе од 1 тон кокаин, приведени се 8 лица (ВИДЕО)

Двајца од тројцата заболени во Франција пристигнале на аеродром без симптоми

Слободен печат

Касами: БЕСА работи на формирање трипартитна коалиција, но подготвени сме и самостојно да излеземе на избори

Слободен печат

Ватикан го повика ирачкиот претседател да ги заштити христијаните во таа земја

Слободен печат

Остави Коментар

2 × 3 =

Прочитај повеќе

Петровска: Бирото за јавна безбедност веднаш започна истрага за затворената група на „Телеграм“

Слободен печат

Русија го задржува правото на реципрочни мерки кон Бугарија

Слободен печат

Во затворена група на „Телеграм“ македонски средношколци споделуваат експлицитни фотографии од врсници

Слободен печат

Шкријељ: Просечната пензија ја зголемуваме на 15.500 денари од февруари годинава

Слободен печат

Тројца Французи и еден Ирачанец се водат за исчезнати во Багдад

Слободен печат

СЛУЧАЈНОСТ ИЛИ? 1720. чума, 1820. колера, 1920. шпанска треска: ШТО Е СЛЕДНО?

Слободен печат