Две лица починаа во Иран, денеска им беше потврден коронавирусот

Портпаролот на иранското Министерство за здравство Кијануша Џаханпура ја потврди нивната смрт на Твитер.

Две лица, првите кај кои денеска беше потврден коронавирусот во Иран, починаа во болница во шиитскиот град Ком, соопшти Универзитетот за медицински науки во тој град.

– Двајца за кои денеска беше потврдено дека имаат коронавирус починаа од респираторна инфекција, изјави претставник на Универзитетот.

Портпаролот на иранското Министерство за здравство Кијануша Џаханпура ја потврди нивната смрт на Твитер.

Тој претходно потврди дека изминатите два дена биле откриени неколку сомнителни случаи на новиот коронавирус.

Бројот на заразени од коронавирус во Кина денеска се зголеми на 74.185, а на починати на 2.004 лица.

Прочитајте и...  Јованоски: Информирање преку официјалните институции за да нема дезинформации

Прочитај повеќе

Шекеринска- Каракачанов: Директна помош од Бугарија во борбата против коронавирусот

Слободен печат

Германија со девет милијарди евра ќе ја спасува економијата

МИА Агенција

Во изолација повеќе од 700 мигранти затекнати во БиХ

Слободен печат

Полициски час во Мека и Медина

МИА Агенција

ЦИВИЛ изразува згрозеност и упатува најостра осуда за бруталниот чин

Слободен печат

Пецас: За Велигден сите дома, да го „испечеме на ражен” коронавирусот

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Вонредна седница на Европарламентот на 16 и 17 април

МИА Агенција

Трипуновски: Околу 3.000 вработени во ЈП „Македонски шуми” два месеца не земале плата

Слободен печат

„Боинг” најавува план за доброволно заминување од компанијата

МИА Агенција

Во Кина над 75 отсто од фирмите во продолжија со работа

МИА Агенција

Во Велика Британија починаа околу 3.000 лица од коронавирусот

МИА Агенција

Испратен предлог до Владата деновите од 4 до 20 април да бидат неработни

Слободен печат