Двајца скопјани биле каснати од кучиња скитници - Слободен печат

Двајца скопјани биле каснати од кучиња скитници

Во текот на вчерашниот ден двајца скопјани во полиција пријавиле каснување на кучиња скитници.

Првиот случај бил пријавен  во 18,45 часот во Полициската станица Аеродром каде В.В.(55) од Скопје пријавила дека на булеварот „Видое Смилевски Бато“ била касната од куче скитник во пределот на десната надколеница.

Додека вториот се случил во Драчево каде во полициската станица во оваа населба од страна на Б.Г.(48) од Скопје било пријавено дека на улицата „Иван Хаџиниколов“ бил каснат од куче скитник во пределот на десната потколеница.

Прочитајте и...  Патничко комбе изгоре на булевар „Македонија“ во Кавадарци

Прочитај повеќе

На Клиника донесено 15-годишно девојче со повреда во главата од огнено оружје

Слободен печат

Скопјанец со изгореници пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“

Слободен печат

Татко на исчезнато дете бара помош од јавноста и МВР

Момче од Орешани уценувал познаничка со компромитирачки фотографии

Горан Наумовски

Психијатриско лекување за скопјанецот кој си го уби братот

Гореа два автомобили во Скопје

Остави Коментар

sixteen − 3 =

Прочитај повеќе

Патничко комбе изгоре на булевар „Македонија“ во Кавадарци

Слободен печат

Дваесеттина повредени во сообраќајка помеѓу автомобил и автобус на автопатот Куманово-Табановце

Слободен печат

Запалени седум контејнери во Скопје

Слободен печат

Уапсен малолетник кој навредувал полицајци 

Слободен печат

Кривична за две лица од Грчец за поседување оружје

Слободен печат

Од водите на Вардар изваден женски труп

Слободен печат