Двајца повредени на Пониква

На регионалниот пат Кочани – Пониква, вчера околу 14 часот се случила сообраќајна незгода помеѓу „голф“ со штипски таблички управуван од С.М. (42) од Штип и моторцикл „зонгшен“ без регистарски ознаки управуван од 17 – годишно лице од селото Бели каде сопатник бил Ј.К. (69) од селото.

Во незгодата  со тешки телесни повреди се здобиле моторциклистот и сопатникот кои биле пренесени во јавната здравствена установа во Кочани.

Прочитајте и...  Сите бои на Шар Планина и летната привлечност на Попова Шапка

Прочитај повеќе

Жител од с. Лопате наместо да биде во изолација заминал за Австрија, велешанец организирал свадба во дворот од куќата

Слободен печат

Кривични за шет лица од Радовиш, го оштетиле буџетот за околу 228.300 денари

Слободен печат

Разбојништво во стан во центарот на Тетово   

МИА Агенција

Скопјанец обвинет за незаконско поседување оружје

Скопјанец обвинет за недозволена трговија со кокаин

МИА Агенција

Повреден тракторист на падините на Огражден

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Тешко повреден велосипедист на булеварот „Александар Македонски”

Жител на Шишево е повреден во синоќешното невреме

Изгоре „сеат алтеа“ во Ново Лисиче

Горан Наумовски

Тепачка меѓу двајца соселани во Кичево

МИА Агенција

Повредено дете во сообраќајка на регионалниот пат Струга-Дебар

МВР спречи илегален влез на мигранти