Дино Мерлин за првпат стана дедо: Неговото внуче името го доби според прадедото

Познатиот музичар Дино Мерлин стана дедо за првпат, пишува Дневни аваз.

Фото: Твитер / @dinomerlin

Првото внуче Мерлин го добил пред неколку дена. На неговиот син Хамза и снаата Џенета им се роди синчето Незир.

„Мајката и бебето се веќе дома и добро се чувствуваат. Честитки за семејството доаѓаат од сите страни“.

Синот на Мерлин минатата година се венчал со неговата партнерка Џенета, а нивната љубов трае уште од гимназиските денови и оттогаш се неразделни. Биле во врска седум години.

Хамза Мерлин / Фото: Фејсбук

Новороденчето го добило името Незир по неговиот прадедо, таткото на сопругата на Дино Мерлин.

Дино и неговата сопруга Амела се пресреќни поради првиот внук, како и нивната ќерка Наида, која станала тетка.

Прочитајте и...  Елегантно и деловно, но шик: Оливија Палермо го освои Бруклин во маслинеста комбинација! (ФОТО)

Прочитај повеќе

Телото ги разоткрива: 12 чудни симптоми поврзани со високо ниво на стрес

Слободен печат

Антониа Гиговска порасна: Погледнете какви фотки сподели на Инстаграм! (ФОТО)

Слободен печат

Среќните парови ги имаат овие 10 навики: Ако се пронајдете во барем 3, вие сте на вистинскиот пат!

Слободен печат

Иако неговиот лик почина во првиот дел, Расел Кроу се надева дека ќе заигра во продолжението на „Гладијатор“

Слободен печат

Италијанскиот милионер и манекенка на магичен начин открија дека чекаат девојче! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

„Deep Purple“ објавија нова песна: Слушнете ја „Nothing at All” (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Откако јавно призна дека го изневерила, Вил Смит реши да ја почасти сопругата

Слободен печат

Детали за смртта на актерката Наја Ривера: „Го спасила синот, но не и себе“

Слободен печат

Нема да ја препознаете: Пејачката и водителка, Бојана си го смени имиџот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Детаљ број еден за ова лето: Најженствениот моден додаток! (ФОТО)

Слободен печат

Татко и син: Ова е доказ дека крвта не е вода, погледнете го синот на Вељко Ражнатовиќ! (ФОТО)

Васко Спасоски

Кејт Мидлтон ужива статус на миленичка во кралското семејство – Но, на еден член сепак подрага му е Меган!

Слободен печат