Динамо Киев пресилен за Вардарци

Црвено-црните загубија и на вториот контролен натпревар во Анталија.

Вардар го претрпе и вториот пораз за време на подготовките во Анталија, Турција. Овој пат подобар од „црвено-црните“ беше украинскиот Динамо Киев кој славеше со 0:4.

Вардарци натпреварот го загубија уште во првите десет минути кога му дозволи на украинскиот тим со головите на Бујалски во петтата и на Сидорчук во седмата минута да има водство од 0:2.

До крајот на полувремето, Динамо зголеми на 3:0 преку Дуелунд во 29. минута, а конечниот резултат го постави Русин во 87. минута од пенал.

Вардарци во првиот натпревар во Анталија загубија со 1:3 од Хајдук Сплит, а наредниот противник е екипата од Србија, Бачка Топола. Натпреварот ќе се одигра в недела.