Џинифер Анистон влезе во гинисовата книга на рекорди! Ќе се чудите зошто! (ФОТО)

Првата објава на Џенифер Анистон (50) на Инстаграм, селфи со пријателите од популарната серија Пријатели, во средата ги воодушеви обожавателите, а фотографијата за помалку од еден ден собрала дест милиони лајкови, пренесуваат британсктие медиуми.

Селфито со Лиса Кудроу, Кортни Кокс, Мет Лебланк, Дејвид Швимер и Метју Пери, Анистон го објавила со информација дека актерската екипа неодамна се дружела во домот на Кортни.

„А сега сме и Инстаграм пријатели. Здраво Инстаграм“, напишала актерката.

 

View this post on Instagram

 

And now we’re Instagram FRIENDS too. HI INSTAGRAM 👋🏻

A post shared by Jennifer Aniston (@jenniferaniston) on

Објавата привлекла толку големо внимание кај следачите со што повремено ја срушило страницата. Нејзиниот профил бил толку оптеретен што фановите во еден момент полуделе бидејќи не можеле да ја заследат ѕвездата.

 50-годишната Џенифер Анистон сега влезе во Гинисовата книга на рекорди. Имено, покрај тоа што со својата прва фотографија собра зачудувачки речиси 12 милиони лајкови, ѕвездата на хит серијата „Пријатели“ успеа да се приклучи и на славниот светски список на рекорди.
Според официјалниот Instagram профил на Гинисовата книга на рекорди, Џенифер за најкусо време успеа да има милион следбеници. Имено, со првата фотографија со нејзините колеги од сетот на „Пријатели“, за само пет часа и 16 минути имаше милион пријатели на социјалната мрежа, а моментално има 12 милиони фанови.
Прочитајте и...  Сандра Африка со новата фотосесија ги израдува фановите на Инстаграм (ФОТО)

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат