Дете е повредено во сообраќајка на автопатот Неготино – Демир Капија  – Слободен печат
Хроника

Дете е повредено во сообраќајка на автопатот Неготино – Демир Капија 

Повредениот малолетник итно е пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза" во Скопје.

Седумгодишник бил тешко повреден откако австриско возило управувано од германски државјани, излетало од автопатот Неготино-Демир Капија, информира Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.
– Денеска околу 5:00 часот на автопатот Неготино – Демир Капија, на два километри пред бензинска пумпа „ДЕТ ОИЛ”, патничко возило „тојота рав 4″ со австриски национални ознаки, управувано од M.В.(34) од СР Германија, излетало од патот. Притоа, со тешки телесни повреди се здобило седумгодишното дете, сопатник во возилото, кое било пренесено во комплексот клиники „Мајка Тереза” во Скопје – појаснува Додевски.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close