Дел од Студеничани денеска без вода

Прекин во водоснабдувањето денеска ќе имаат дел од корисниците од Студеничани.

Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација” – Скопје, прекинот е поради санирање дефект на водоводната мрежа на улицата „2″ без број во Студеничани.

Корисниците ќе бидат без вода се до завршување на дефектот. 

Прочитајте и...  УКИМ со најмногу одобрени проекти на Повикот за иновациски ваучери

Поврзани вести

Др- Митов: Медицината конечно се приближи кон превентива

Слободен печат

Црн ден за Русија, изброија 346 починати од коронавирус

Слободен печат

Изработен е прашалник за онлајн купување

Слободен печат

ВИДЕО: Уште едно убиство на Афроамериканец од страна на полицијата покрена жесток револт во Америка

Слободен печат

Сајбер напад на една недела до изборите во САД: Хакиран сајтот на претседателската кампања на Доналд Трамп

Слободен печат

ВИДЕО: Носете си заштитни маски, МВР вчера казни 830 лица

Слободен печат

Остави Коментар