21.8 C
Скопје

Дејвид Швимер откри нови детали за „Пријатели“

Дејвид Швимер кој го глумеше Рос Гелер во култната серија „Пријатели“ откри дека снимањето започнува во април.

Новите информации тој ги откри во емисијата на Енди Коен точно една година откако за првпат беше објавено дека серијата „Пријатели“ ќе добие свое продолжение.

„Всушност за нешто повеќе од еден месец одам во Лос Анџелес каде започнува снимањето. Конечно смисливме начин како безбедно да снимаме и ќе постојат делови кои ќе ги снимаме надвор поради безбедносните протоколи“, изјави Дејвид.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Aniston (@jenniferaniston)

За време на интервјуто Дејвид исто така откри дека Елен Деџенерис нема да го претстави собирањето, и покрај претходните најави дека тие ќе гостуваат токму кај неа.

„Не е Елен, не е Били Кристал. Можам само да откријам кај кого нема да го најавиме повторното собирање“, изјави тој.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Friends (@friends)

Посебната епизода требаше да започне да се снима во август 2020 година, но поради пандемијата на коронавирусот, сето тоа беше одложено.

Повторното собирање на „Пријатели“ ја вклучува оригиналната актерска постава: Џенифер Анистон, Кортни Кокс, Лиса Кудроу, Мет Лебланк, Метју Пери и Дејвид Швимер.

Поврзани вести

Познатиот југословенски киоск „К67“ беше поставен на „Тајмс Сквер“ во Њујорк: Но, дали светот знае за неговата културолошка историја?

Слободен Печат

Најмоќната деловна жена во светот: Шерил Сандберг прозборе дескриминацијата на жените во пандемијата

Слободен Печат

„Порака во шише го преминала Атлантикот“: По неколку години се создало неочекувано прекуокеанско пријателство

Слободен Печат

Погледнете што има да каже Ким Кардашијан за сопствениот љубовен живот

Слободен Печат

Џастин Бибер сподели ретка фотографија со неговиот татко: Тато, те сакам со целото мое срце

Слободен Печат

Погледнете кои хороскопски знаци се најдобри родители – рангирани!

Слободен Печат

Остави Коментар