Да не беа тренери во Премиер лигата, Клоп секој четврток би пиел во паб, а Солкјер игра видео игри

Поради репрезентативните активности за квалификациите за ЕП 2020 година, англиските новинари се чини дека имаат повеќе слободно време и одлучија да се пошегуваат со тренерите на премиерлигашите.

Тие дојдоа до идеја според профилот на личноста да утврдат што би правеле тренерите доколку би работеле некоја работа надвор од фудбалот, а резултатите се урнебесни, посебно за тренерите на најдобрите екипи.

Јирген Клоп би бил раководител во одделот за човечки ресурси во германска енергетска компанија и би ја промовирал зелената енергија, поточно, одењето со велосипед на работа. Често може да биде виден во четвртоците како пие со помладите колеги, но наредниот ден без проблеми ги извршува своите задачи.

EPA-EFE/ANDY RAIN

Пеп Гвардиола би бил професор по математика. Перфекционистот во сегашната работа не би бил толерантен кон своите студенти. Исто така би спиел кај пријатели бидејќи жена му го исфрлила од дома.
Френк Лампард е вработен во осигурителна компанија кој секоја сабота ги тренира своите синови.

Прочитајте и...  Трагедија: На тренинг почина поранешен кошаркар на Црвена звезда
EPA/WILL OLIVER

Оле Гунар Солкјер никогаш ништо не работел во животот и се уште живее во куќата на својата мајка. единствено хоби му се видео игрите и цел ден помина играјќи. Исто така води фан клуб на Манчестер јунајтед.

Брендан Роџерс е мотивациски говорник кој не е омилен помеѓу колегите.

twitter.com/piersmorgan

Маурицио Покетино има „старт ап“ технолошка компанија во Лондон. Иако на почетокот бизнисот му одеше добро, но последно време се мачи и сите неговите најдобри вработени мораат да си заминат. Се обидува да ја продаде компанијата и да си најде работа во поголема компанија.

Кике Санчез Флорес би бил сопственик на ноќен клуб на Ибица, и спроти него свој клуб има и Гери Линекер. Исто така се шпекулира дека глумел и во неколку филмови за возрасни.
Рој Хоџсон е свештеник во локална црква во мал англиски град. Исто така работи и во локалната библиотека.

Прочитајте и...  Ѓоковиќ го изнесе ставот на тенисерите: Да нема карантин или нема да играат на УС Опен

 

Прочитај повеќе

„Кралевите“ во Манчестер бркаат негатива, а Бејл игра голф! (ВИДЕО)

Слободен печат

ЛШ: Наполи со Елмас на реваншот против Барселона

Слободен печат

Маркоски и Трапановски се новите играчи на Академија Пандев

Слободен печат

Надал донесе исправна одлука, кај дамите настапот на УС Опен го откажаа и Свитолина и Бертенс

Слободен печат

Ѓоковиќ откри која му е најважната личност во животот

Слободен печат

Артур Мело се враќа во Барселона, за да го раскине договорот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Работнички пред нова суспензија од ФИБА, повторно не го исплаќа договореното

Слободен печат

Трагедија: На тренинг почина поранешен кошаркар на Црвена звезда

Слободен печат

Сетиен: Не можам да замислам дека ова ми е последниот натпревар

Слободен печат

Што се случува на релација Дортмунд – Манчестер и зашто трансферот на Санчо е пред колапс?

Слободен печат

Рејсинг Поинт казнет за копирањето на болидите на Мерцедес

Слободен печат

Карантинот лошо влијаеше на Раонич, изгледа како да изел слон (ФОТО)

Слободен печат