Црн ден за Русија, изброија 346 починати од коронавирус

Во Русија во последните 24 часа е потврден рекорден број на починати од коронавирус, 346, соопшти кризниот штаб на таа земја.

Претходниот ден се забележани 320 смртни случаи, пренесува Тасс.

Од последниот пресек се забележани и 16.202 новозаразени од коронавирус.

Вкупно во Русија од почетокот на пандемијата се потврдени 1.563.976 случаи на коронавирус, а починаа 26.935 лица.

Ковид-19 во Европа: Црни рекорди, заострување на мерките, предупредување за тешка зима

Прочитајте и...  Советникот на ДУИ во Охрид Нефи Усеини поднел оставка на функцијата

Поврзани вести

ЛДП и Демократски сојуз на македонците-ученици во Пустец им донираа книги и учебни материјали

Михаило Донев

Вчера редици за шопинг, денеска за ковид амбуланти: Хаос пред болниците во Србија (ВИДЕО)

Слободен печат

Приведен 36-годишен скопјанец баран со потерница

Слободен печат

Борис Џонсон именуваше министер кој ќе ги распределува вакцините против ковид-19

Михаило Донев

Австралија „гори“, температури над 40 степени Целзиусови

Слободен печат

Германија апелира на воздржаност по убиството на иранскиот научник

МИА

Остави Коментар

MacedonianAlbanian