Целиот кошаркарски тим на Фенербахче испратен на тестирање за коронавирус

Во Истанбул помеѓу членовите на тимот и администрацијата на кошаркарскиот тим на Фенербахче се откриени симптоми на коронавирус поради што целиот тим е испратен на тестирање.

Рутинската лекарска проверка покажа дека во Фенербахче постојат потенцијални заразени од коронавирусот, а тестовите ќе покажат дали има позитивни на Ковид-19 помеѓу кошаркарите.

„Веднаш откако беа откриени симптомите, нашиот медицински тим интервенираше и сите кошаркари и тренерите се ипратени во болница за да се тестираат“, стои во соопштението на клубот.


Главна ѕвезда на турскиот кошаркарски тим не е играч туку тренерот кој има дури девет трофеи во Евролигата, Жељко Обрадовиќ.

 

Прочитајте и...  Порака до УЕФА: Полоши сте од Трамп

Прочитај повеќе

Поранешниот Ф1 шеф Еклстон ќе стане татко на 90 години!

Слободен печат

Едно големо браво, моментно најдобрата фудбалска слика на светот!

Слободен печат

Евролигата со план да се одиграат сите мечеви во еден град!?

Коминовски Фидан

Одложена и шеста трка во Мото ГП шампионатот

Слободен печат

Во Атлетико Мадрид за 70 проценти намалени платите

Слободен печат

Три децении, проклетството не попушта – кој го проколна Ливерпул?

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Џејмс Бонд“ на светскиот фудбал пред неочекуван трансфер!?

Слободен печат

„Магионичар“ и на 12 години, како започна кариерата на Лео Меси (ВИДЕО)

Слободен печат

Ирците на колена во Скопје, денот кога Македонија славеше голема победа! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Десетката“ во Барселона е резервирана само за мајстори на фудбалот (ВИДЕО)

Слободен печат

Инфантино: Фудбалот ќе биде поинаков по кризата

Слободен печат

Крај на фудбалот во Белгија, Бриж шампион

Слободен печат