24.8 C
Скопје

Категорија: Спорт

Спорт Фудбал

Ајнтрахт го откупи Лука Јовиќ од Бенфика

Слободен печат
Јовиќ во редовите на Ајтрахт пристигна во 2017 година како позајмен играч од Бенфика, но германскиот тим постојано имаше опција да го откупи договорот и...
Кошарка Спорт

Кочов: Заслужена победа

Слободен печат
МЗТ Скопје со големата победа на гости кај Задар се најде пред експресно враќање во АБА лигата. Тренерот Ѓорѓи Кочов е задоволен од прикажаната игра...
Кошарка Спорт

МЗТ Скопје со една нога во АБА лигата

Слободен печат
Екипата на МЗТ Скопје се наоѓа пред пласман во АБА лигата откако како гости  го совлада Задар со 89:83 во бараж двомечот за последното место...
Кошарка Спорт

Наумоски: Еден човек стои зад нападите кон мене

Слободен печат
Петар Наумоски на денешниот состанок на Здружението на прволигашите им одговори на клубовите дека работи според правилата и статутот на Македонската кошаркарска федерација. Клубовите се...
Кошарка Спорт

Кој курс ќе го фати кошарката

Слободен печат
Благоја Георигиевски Ќе имаме ли драстични промени во кошарката со промена на раководството на Македонската кошаркарска федерација, што се навестува наскоро? Промени на подобро ѝ...
Спорт Фудбал

Ѕирнете во гаражата на Меси вредна неколку милиони евра (ФОТО)

Слободен печат
Кога во 2017 година потпиша нов договор со Барселона, Лионел меси стана најдоброплатен фудбалер на светот со годишна плата од 50 милиони евра. Со толку...
Кошарка Спорт

„Летечкиот“ Мајкл на денешен ден се прости од кошарката (ВИДЕО)

Зоран Спасоски
На денешен ден пред 16 години со спортска пензија замина најдобриот кошаркар во историјата, Мајкл Џордан. Тој последниот настап го имаше во дресот на Вашингтон...
Спорт Фудбал

Лудило во Амстердам, фановите на Ајакс слават (ВИДЕО)

Зоран Спасоски
Ајакс приреди вистинска сензација со триумфот над Јувентус од 2:1 и пласманот меѓу најдобрите четири екипи во Лигата на шампионите. This will restore your faith...
Спорт Фудбал

Алегри останува на клупата и покрај дебаклот од Ајакс

Слободен печат
Во редовите на Јувентус тешко го прифатија поразот од Ајакс, но признаваат дека добија фудбалска лекција, му честитаа на противникот и веднаш ги започнаа подготовките...
Спорт Фудбал

Тен Хаг: Не мислиме на Сити и Тотенхем, мораме да уживаме

Зоран Спасоски
Фудбалерите на Ајакс по елиминацијата на Реал Мадрид во осминафиналето, вчера направија уште една, поголема сензација, го елиминираа главниот фаворит за освојување на Лигата на...