Категорија: Спорт

Спорт Фудбал

Меси нема страв од пандемијата, спие на анти-корона душек

Слободен печат
Додека луѓето низ целиот светот како превенција од коронавирусот користат заштитни маски, ракавици и други работи, ѕвездата на Барселона, Лионел Меси се одлучи за нешто...
Спорт Фудбал

Кренке ја извади „змијата од џебот“, буџетот од 120 милиони евра на Арсенал му гарантира пет страшни засилувања

Слободен печат
Синот на сопственикиот на Арсенал, Џон Кренке, му вети на тренерот Микел Артета дека ќе добие буџет од 120 милиони евра за да ја засили...
Спорт Фудбал

Сари е веќе отпишан, Јувентус го контактира Покетино

Слободен печат
Италијанските медиуми јавуваат дека Јувентус веќе го отпиша Маурицио Сари и ја започна потрагата по нов тренер за наредната сезона. Челниците на „старата дама“ претходно...
Останатo Спорт

На маратонот „Тоше Проески“ на Крушевското езеро ќе плива и Евгениј Поп Ацев

Благоја Георгиевски
Првиот маратон во Крушевското езеро ќе се одржи в недела (11 часот) и ќе го носи името на македонската естрадна легенда Тоше Проески. Маратонот е...
Спорт Фудбал

Тошевски промовиран во Ростов како голема ѕвезда: Ни дојде нов суперхерој кој знае да дава голови (ВИДЕО)

Слободен печат
Рускиот тим Ростов имаше спектакуларна промоција на засилувањето од еден од најталентираните македонски фудбалери, Давид Тошевски. Трансферот на Тошевски од Работнички во Ростов изнесува 900.000...
Спорт Фудбал

На Буфон тешко му падна елиминацијата: Секој пат мислиме дека ова е таа сезона

Слободен печат
Еден од најдобрите голмани на сите времиња, Џанлуиџи Буфон е разочаран по пировата победа на неговиот Јувентус над Олимпик Лион во Лигата на шампионите зашто...
Спорт Фудбал

Варан: Виновен сум, жалам

Слободен печат
Дефанзивецот на Реал Мадрид, Рафаел Варан со двата кикса му овозможи на Манчестер сити да постигне два гола во триумфот од 2:1 во реваншот од...
Спорт Фудбал

Роналдињо ја призна вината и ќе може да се врати во Бразил

Слободен печат
Поранешниот фудбалер на ПСЖ, Барселона, Милан, изминатите неколку месеци ги помина во Парагвај каде заедно со својот брат Роберто Асис заврши дури во затвор бидејќи...
Спорт Фудбал

Гвардиола е оптимист: Тука сме за да ја освоиме титулата

Слободен печат
Менаџерот на Манчестер сити по елиминацијата на Реал Мадрид истакна дека е задоволен од играта на неговите фудбалери и смело порача дека оди на заврпниот...
Кошарка Спорт

Дербито на Истокот му припадна на Бостон, Бруклин ќе игра во плеј-оф (ВИДЕО)

Слободен печат
На Сакраменто не му помоггна ниту одличната игра на Бојан Богдановиќ кој постигна 27 поени, но кошаркарите на Бруклин имаа неверојатна шутерска вечер, погодија речиси...