Категорија: Сцена

Магазин Магазин слајдер Сцена

Пејачката Пинк објави дека е позитивна на коронавирус и најави милионска донација

Слободен печат
Познатата американска пејачка Пинк објави дека е позитивна на коронавирусот, како и дека ќе донира по 500.000 долари на две служби за итни ситуации. Пинк...
Живот Магазин Сцена

Американска водителка (40) која работи во Си-Ен-Ен заразена од коронавирус

Слободен печат
Американската новинарка и водителка Брук Болдвин (40) ја извести јавноста преку социјалните мрежи дека е позитивна на коронавирус. Брук на својот Инстаграм профил објави текст...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Се сеќавате на бразилската актерка која го маѓепса регионот? Денес Жаде изгледа сосема поинаку (ФОТО)

Слободен печат
Џована Антонели се прослави со улогата во серијата „Клон“, а публиката ширум светот ја запамети како Жаде и така многумина ја нарекуваат уште денес. Актерката...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Никол Шерцингер без долна облека: Пејачката во провокативна поза во секси боди (ФОТО)

Слободен печат
Пејачката и фронтмен на поп бендот „The Pussycat Dolls” Никол Шерцингер (41) е една од најзгодните и најсекси жени во светот, а сега се фотографираше...
Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

Вал Килмер: Искашлував крв, креветот беше црвен…

Слободен печат
Актерот Вал Килмер (60) се бори со рак на грлото од 2015 година. Поради лошата здравствена состојба, холивудската ѕвезда стана непрепознатлива. Во своите мемоари „Јас...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кајли Џенер почнува со производство на асепсол за болниците, таа е подготвена да се откаже од својот бизнис! (ФОТО)

Васко Спасоски
Најмладата милјадерка во светот Кајли Џенер (22) ќе го искористи своето козметичко царство да помогне во борбата за спречување на ширење на коронавирусот во Калифорнија....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Рамбо Амадеус објави цел нов албум на Јутјуб: Преслушајте го „Брод будала“ (ВИДЕО)

Михаило Донев
Светската пандемија од Ковид 19 не го спречи музичарот Рамбо Амадеус да објави нов албум. Поточно, заедно со своите слушатели, да ја сподели својата нова...
Магазин Магазин слајдер Сцена

„Мењам козу“: Најдоброто од „Еден на Еден“ овој викенд! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Најинтересните и најгледните скечеви од Жаре и од екипата на Еден на Еден, ќе ги гледаме во специјалната „Еден на Еден“, во недела од 18.30...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Возачот не смее ништо до допре со гола рака: Џеј Ло е во паника поради коронавирусот, а ова е доказ за тоа! (ФОТО)

Васко Спасоски
Американската пејачка, актерка и продуцентка, Џенифер Лопез (50) е фотографирана додека излегувала од својата омилена теретана во Мајами, додека пак друштво и прави нејзинот вереник,...
Магазин Сцена

Фестивалот Коачела сепак ќе го слави 20. роденден: Сите сме повикани (ВИДЕО)

Слободен печат
Поради коронавирусот, еден од најпопуларните музички фестивали на светот, Коачела, преместен е за во октомври, но за фановите да не останат потполно разочарани, организаторите одлучија...