Категорија: Убавина

Еспресо Жена Магазин Убавина

Нов застражувачко бизарен тренд: Влакна од носот! Ставаат дури и маскара на нив (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Заборавете на чупање и скратување на влакната од носот, без оглед дали сте маж или жена… Супервлакнестиот нос е нов тренд на разубавување, поради кој...
Еспресо Жена Магазин Убавина

Колку килограми треба да имате според висината (ТАБЕЛА)

Слободен печат
Сите сакаме да ја достигнеме и да ја задржиме својата идеална тежина. Треба да се има на ум дека сите сме различни, поинаку сме градени...
Еспресо Убавина

Дали користите погрешна крема за лице?

Слободен печат
Хидратантната крема за лице е основниот производ за нега, што би требало да го користи секој што води грижа за убавиот изглед, како и за...
Еспресо Убавина

Ефикасни вежби: Како подбрадокот засекогаш да исчезне? (ВИДЕО)

Слободен печат
Доколку и вие мачите мака со подбрадокот, постои начин како да се ослободите од него. Редовното изведување на овие вежби кои ги стимулираат вратните мускули...
Еспресо Убавина

Инстант подмладување: Брзо, евтино и ефективно

Слободен печат
Почнува сезоната на краставици, а освен што овој зеленчук е здрав и вкусен, можете да го искористите за да си направите маска за нега на...
Еспресо Убавина

Вежби за холивудски изглед – следете ја Трејси Андерсон (ВИДЕО)

Слободен печат
Доколку сакате вашето тело да изгледа како на холивудските ѕвезди следете ги добро познатите совети од Трејси Андерсон, најбараниот фитнес инструктор помеѓу славните. Оваа позната...
Еспресо Убавина

Како на природен начин да ги избелите темните дамки на лактите и колената?

Слободен печат
Насобирањето на мртви клетки, изложеност на сонце или хормонален дисбаланс може да бидат причина за потемнување на кожата кај лактите и колената. Овие делови од...
Еспресо Убавина

Фризерите советуваат: Овој тест од 10 секунди открива дали смеете да ја фарбате косата

Слободен печат
Многу фактори влијаат на крајниот резултат на фарбањето на косата, но еден е клучен – косата мора да биде здрава за таа да изгледа добро....
Еспресо Убавина

Две маски од само 3 состојки: Подочниците исчезнуваат за една недела

Слободен печат
Направете ги овие маски и победете ги темните кругови околу очите… Подочниците се порака дека нашето тело трпи некои промени, најчесто се последица на замор...
Еспресо Убавина

Имате проблем со суви усни? Едноставен трик како да ги сокриете зад карминот!

Слободен печат
Усните се сметаат како сензуален дел од телото, па нивното нагласување може да направи жените да изгледаат попривлечно за спротивниот пол. Но, што кога ќе...