Бразил победи на теренот, на трибините победија Парагвајките (ФОТО)

Во четвртфиналето на Копа Америка, Бразил дури по подобро изведување на панели го совлада Парагвај и се пласира во полуфиналето.

Елиминацијата на Парагвај најтешко им падна на преубавите навивачки кои на последните 10-тина година со појавувањето на Лариса Рикелме, го добија епитетот на најубави навивачки, симнувајќи ги од тронот токму жешките Бразилки.
Во продолжение погледнете зашто навивачите на Копа Америка ќе тагуваат по Парагвајките.

Прочитајте и...  Родителите на Србинот кој прифати да игра за Косово добија отказ од работа

Прочитај повеќе

Прекрасната ќерка на „Вујо Мајсторе“ (ФОТО)

Слободен печат

Фјури потежок дури 20 килограми од Вајлдер пред бокс мечот на годината (ВИДЕО)

Слободен печат

Барселона со благослов на Ла Лига ги купува натпреварите

Слободен печат

Вилијамсон е неверојатен: По 10 натпревари влезе во историјата на НБА (ВИДЕО)

Слободен печат

Адвокатот кој два пати го одлагаше Брегзит ќе го брани Манчестер сити

Слободен печат

Родителите на Србинот кој прифати да игра за Косово добија отказ од работа

Слободен печат

Остави Коментар

петнаесет + 5 =

Прочитај повеќе

Слика на Арсенал која ќе ви ги разубави денот: детето не знаеше кај да оди (ФОТО)

Слободен печат

ЛУД РУСИН: Пред “Делиите“ се појави со шал на Партизан (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓорѓев останува во Грасхоперс до 2022 година

Слободен печат

Црвен картон за расизмот во Германија

Слободен печат

Трите причини поради кои Чави не ја прифати понудата на Барселона

Слободен печат

Ѕвездите на ПСЖ го навлекоа бесот на јавноста: Пијани и полуголи само еден ден по поразот од Борусија (ВИДЕО)

Слободен печат